Rok szkolny 2009/2010

· Laureatami konkursów przedmiotowych zostali:

Artur Banaszewski uczeń kl. 2f został laureatem, a Paula Magiera z kl. 3b - finalistką konkursu Wiedzy Obywatelskiej i Ekonomicznej.
W VIII Ogólnopolskim Konkursie Języka Niemieckiego dla Gimnazjalistów - Sara Mirchani ucz. kl. 2e została finalistką konkursu.

Oprócz konkursów przedmiotowych uczniowie naszej szkoły brali udział i osiągali sukcesy w wielu konkursach tematycznych i zawodach sportowych.
Oto one:
Międzynarodowy Konkurs Matematyczny "Kangur"
- Karol Szarliński kl. 3b - wynik bdb,
Łukasz Grzywacz kl. 2b - wyróżnienie.

Ogólnopolski Konkurs Chórów a Cappella Dzieci i Młodzieży - chór "Polihymnia" zajął III m. w województwie mazowieckim.

Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego "FOX"
- wynik bdb: Bryzek Marta i Lis Mikołaj z kl.1c,
Bołoz Grzegorz z kl. 2c,
wynik db: Anglart Adam, Kowalski Tomasz, Kerner Katarzyna z kl. 3c,
Szarliński Karol z kl. 3b,
Bylicka Lidia i Kacprzak Paweł z kl.2c

A. Anglart został finalistą ogólnopolskiego konkursu o letnie stypendium na międzynarodowy obóz Młodzieżowy Camp Rising Sun,
organizowanego pod patronatem amerykańskiej fundacji Louis August Foundation.

IX Warszawski Festiwal Dziecięcej i Młodzieżowej Twórczości Artystycznej "Asteriada"
- III m. Adam Anglart z kl. 3c.

Konkurs literacko - plastyczny "Magiczne Święta Bożego Narodzenia"
-Alicja Kłos i Marta Golonka z kl.3c - I m.
Karolina Krawiec kl.2b - II m.
Daria Sówka z kl. 3c - III m.
Justyna Bułaś, Natalia Ościłowska, Emilia Jarosz i Aleksandra Zawadzka - zdobyły wyróżnienia.

Dzielnicowy konkurs plastyczny "Barwy Wielkanocy"
- Justyna Pękalska z kl.1e - I m.

Dzielnicowy Konkurs organizowany w ramach "Praskich Spotkań z Ekonomią"w kategorii szkół gimnazjalnych
"Gospodarka Warszawy w obiektywie ekonomisty"
II m. Konrad Pastwa z kl.3e,
III m. Adam Gryglas z kl.3g i Konrad Jurczewski z kl.2d

Praski Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej i Obywatelskiej
- wyróżnienie Kajetan Kowalik z kl.2b.

VI Dzielnicowy konkurs Recytatorski " Poezja - wszystko to co kochamy..."
- I m. Łukasz Suchocki z kl. 2c,
III m. Natalia Kowalik z kl.Ic.

XV Dzielnicowy Konkurs Recytatorski "Magia Słowa"
- wyróżnienia Natalia Kowalik z kl.Ic i Kajetan Kowalik z kl. 2b.

XIII Dzielnicowy Konkurs Literacki "Magia Słowa"- kategoria Proza
- Adam Gryglas z kl. 3g II m.
wyróżnienie - Marianna Małachowska z kl.3g.
Kategoria Poezja: IIIm. Sandra Osińska z kl. 3e,
wyróżnienie Zuzanna Sitkiewicz z kl. 3d.

XXXIII konkurs Recytatorski Warszawska Syrenka
wyróżnienie dla Łukasza Suchockiego z kl. 2c

Konkurs przyrodniczo - plastyczny "W tajemniczym świecie przyrody
ptaki"- I m. Kamila Siwek kl.2b,
II m. Alicja Kłos, Lidia Pęza z kl.3c i Nikita Siłajew kl.2d, IIIm.
Karolina Krawiec kl.2b, wyróżnienie Klaudia Karlak kl. 3a.

IV Międzyszkolny Quiz Realioznawczy - kraje anglojęzyczne org. przez Niepubliczne Gimnazjum nr 9 im.R.Schumana
- Paweł Zaperty kl. 3a I m.

IV Konkurs Polskich Pieśni i Piosenek o Tematyce Patriotycznej "Gdzie są kwiaty z tamtych lat" organizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury "Mokotów"
- I miejsce dla chóru "Polychymnia".

Ogólnopolski Konkurs Piosenki " Wygraj Sukces"
- Marta Golonka z kl.3b i Ula Sitkowska z kl. 1b przeszły do makroregionu.

VI Ogólnopolski Przegląd Piosenki Europejskiej "Nutka Poliglotka" organizowany przez Klub Kultury "Radość"
- chór zdobył III m.,
a solista Adam Anglart II m.

Regionalny konkurs kolędowy w Pruszkowie
- A.Anglart I m.

III Dzielnicowy Przegląd Piosenki Estradowej "Mikrofon dla każdego" org. przez Gimnazjum nr 28
Grand Prix zdobył Adam Anglart oraz zespół wokalny "Triada" ( Angelika Wyłupek, Aleksandra Betiuk, Karolina Adaszewska, Adam Anglart),
I m. Ula Sitkowska i Angelika Wyłupek,
II m. Karolina Adaszewska,

Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego org. przez Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi nr 25
- Marta Golonka kl. 3b zajęła III m.

Warszawski Konkurs Wiedzy o Londynie org. przez Gimnazjum nr 24
- Magda Kozłowska z kl. 3c zdobyła wyróżnienie za projekt o Londynie

IV Konkurs Chemii Doświadczalnej organizowany przez Technikum Chemiczne Nr 3
Sandra Kierzkowska i Adam Anglart z kl. 3c zajęli II m.

Dużym zainteresowaniem uczniów cieszył się Wolontariat
akcje pod patronatem Pallotyńskiej Fundacji Misyjnej Salvatti.pl
zbiórki charytatywne na rzecz dzieci ulicy w Kolumbii -pod opieką S. Lucyny

Konkursy szkolne:

Konkurs Języka Angielskiego "Master of English"
w I etapie wzięło udział 82 uczniów,
do II zakwalifikowało się 20.
Tytuły "Master of English" uzyskali:
Marta Bryzek z kl. 1b, Ewa Okrasa z kl. 2e ,Grzegorz Bołoz z kl. 2c, Natalia Krakowska z kl. 3f i Tomasz Kowalski z kl. 3c.

Omnibusami przedmiotów matematyczno - przyrodniczych zostali:
Klasy 1 Zalewski Aleksander kl. 1c
Klasy 2 Osińska Agnieszka kl. 2d
Klasy 3 Łukasz Leszczyński kl. 3b

Konkurs dwujęzyczny: część rosyjsko angielska
- Wolszczak Marlena z kl. 3c I m.,
część niemiecko - angielska - Sara Mirchani z kl. 2e I m.
część hiszpańsko - angielska:
Magdalena Porowska z kl.3f i Gabriela Galdamez-Munioz z kl. 3c - I m.

Konkurs plastyczny pt. "Tribute to Michael Jakson" ( towarzyszący festiwalowi "Thea - Trick")
Elwira Bukowiecka z kl. 3f I m.
Marta Polijaniuk z kl. 3e II m.
Katarzyna Rjatin z kl. 1e III m.

Z okazji 5 - lecia istnienia programu eTwinning odbył się konkurs na projekt eTwinning
- Celina Wycech kl. 2d Im.
Grzegorz Bołoz kl. 2c II m

Konkurs talentów Wokalnych
- Grand Prix zdobyła Marta Golonka z kl. 3b.
Klasy III; Angelika Wyłupek kl. 3g Im
Marta Banaś i Jan Oleszczuk z kl. 3f IIm.

" Ale jazda"- 199 uczestników

Przeprowadzony został Szkolnego Konkursu Wiedzy o Patronie-I. J. Paderewskim na poziomie klas:
Kl. I - pod hasłem "Dwie pasje I.J.Paderewskiego"
Kl.II - pod hasłem "I.J.Paderewski wykonawcą i wydawcą "Dzieł wszystkich Chopina"
Kl.III - pod hasłem "Sercem Polak- Obywatel Świata"

OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE

W sportowym współzawodnictwie Gimnazjów Dzielnicy Praga Płd. w r. szk. 2009/2010 XLIII Warszawskiej Olimpiady Młodzieży
nasza szkoła zajęła IV miejsce ( dziewczęta IV m. I chłopcy IV m.). Poszczególne osiągnięcia przedstawiają się następująco:

DZIEWCZĘTA

1. BIEGI PRZEŁAJOWE
Trzy zawodniczki: Klaudia Karpowicz, Paula Cwyl, Joanna Maślankiewicz zakwalifikowały się do finałów WOM.
K. Karpowicz zakwalifikowała się do finałów XII Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej.
2. III m - Mistrzostwa Dzielnicy - p.ręczna
3. III m- Mistrzostwa Dzielnicy - p.siatkowa
4. III m Mistrzostwa Dzielnicy p.siatkowa - dz. Młodsze
5. I m Mistrzostwa Dzielnicy tenis stołowy - reprezentowały Pragę Płd. w finałach WOM

6. LEKKOATLETYKA
" Klaudia Karpowicz - (800m) - I m w Mistrz. Dzielnicy, IV m w Mistrz. Warszawy (WOM) awans do finałów XII Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej (MIMS)
" Paula Cwyl - II m w Mistrz. Dzielnicy, IV m w Mistrz. Warszawy (WOM), awans do finałów XII MIMS

CHŁOPCY

Czterech zawodników: Bełc Maciej, Nguyen Duc Tam, Konrad Siwek, Michał Krzak po Mistrzostwach Dzielnicy zakwalifikowali się do finałów WOM.
2. I m - Mistrzostwa Dzielnicy - koszykówka - reprezentowali Pragę Płd. w finałach WOM
3. I m - Mistrzostwa Dzielnicy - p. siatkowa - reprezentowali Pragę Płd. w finałach WOM
4. II m - Mistrzostwa Dzielnicy - unihokej
5. III m - Mistrzostwa Dzielnicy - p. ręczna
6. I m - Mistrzostwa Dzielnicy - tenis stołowy - reprezentowali Pragę Płd. w finałach WOM,
" I m w Mistrz Dzieln. - tenis stołowy - chł. młodsi
7. III m - Mistrz. Dzielnicy - ringo
LEKKOATLETYKA
1. MARCIN OSIŃSKI - skok w dal - I m w Mistrzostwach Dzielnicy, I m w Mistrzostwach Warszawy (WOM), III m w Mazowieckich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej (wynik- 6.41)
2. Maciej Bełc - 400m - I m w Mistrzostwach Dzielnicy, V m w Mistrz. Warszawy, awans do Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej.
3. Karol Zawadka - 800m - I m w Mistrz. Dzielnicy, V m W Mistrz. Warszawy, awans do Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej
4. Nguyen Duc Tam - 1000m - I m w Mistrz. Dzielnicy, V m W Mistrz. Warszawy, awans do Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej
Niżej wymienieni zawodnicy zdobyli czołowe miejsca na Mistrzostwach Dzielnicy i reprezentowali Pragę Płd. w Mistrzostwach Warszawy w LA