Rok szkolny 2011/2012

· W roku szkolnym 2011/2012 uczniowie naszej szkoły wzięli udział we wszystkich konkursach przedmiotowych organizowanych pod patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty.
W etapie szkolnym wzięło udział aż 139 uczniów.
Do etapu rejonowego przeszło tylko 13 uczniów. W etapie wojewódzkim udział wzięło 5 uczniów, ich zmagania zakończyły się sukcesem:

Laureaci konkursów przedmiotowych:
Dylan Mirchani - język niemiecki
Karine Varian - język rosyjski

Finaliści konkursów przedmiotowych:
Waleria Zachwatowicz z kl. 1c i Andrzej Tokarski z kl. 2c - j. rosyjski
Krystian Majewski kl. 3d - Konkurs Wiedzy Obywatelskiej i Ekonomicznej.
Piotr Michalak z kl. 3e został laureatem Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego "Losy żołnierzy i dzieje oręża polskiego"

Oprócz konkursów przedmiotowych uczniowie naszej szkoły brali udział i osiągali sukcesy w wielu konkursach tematycznych i zawodach sportowych.

Oto one:
J. Lasota z kl. 1b - laureat Wojewódzkiego Konkursu "Gospodarka Warszawy w dobie Euro 2012",
K. Majewski z kl. 3d - finalista powyższego konkursu.

Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego "FOX"2012- wynik bdb:
R. Zwięglińska kl. 3f i M. Borucki kl.1e,
wynik db: K. Urzykowski kl. 1b, K. Chmielewski kl. Ib,
M. Bryzek kl. 3b, M. Lis i O. Rzepkowska kl. 3c,
P. Krasuski kl. II b, J. Wiśniewski i A. Tokarski kl.2c

Dzielnicowy Konkurs Recytatorski "Poezja Patriotyczna i Obywatelska- II m. N. Kowalik z kl.3c.
XVII Dzielnicowy Konkurs Recytatorski "Magia Słowa"-Im. M.Kleszcz kl.2a, III m. N. Kowalik z kl. IIIc.
Dzielnicowy konkurs ortograficzny szkół gimnazjalnych "Mistrz ortografii" - Im. Aleksandra Górska kl. 1a,
III m. Jeremiasz Henzel kl. 3c.
Konkurs ortograficzny pod Honorowym Patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty "Ortografia na medal" -laureat K. Chmielewski kl. 1c,
wyróżnienie D. Kaczyńska kl. 3c.

IV Konkurs Polskich Pieśni i Piosenek o Tematyce Patriotycznej "Gdzie są kwiaty z tamtych lat" organizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury "Mokotów"
- II miejsce dla chóru "Polihymnia"
Wojewódzki Konkurs Recytatorski i Poezji Śpiewanej - finalistka U. Sitkowska kl. 3b
Grochowskie spotkania teatralne "Na rogatkach:- wyróżnienie dla Studia "Przebieralnia"
Międzyszkolny konkurs "Espana - su habla y su kultura" - III m. N. Kowalik z kl. 3c.
Międzyszkolny konkurs "Reach Higer"- A.Tokarski i H.Szymański z kl. 2c zajęli III m.
Dzielnicowy Festiwal "Rozwiń Talent" - I m. dla chóru "Polihymnia",
Konkurs Taneczny - Im. grupa dziewcząt z kl. 3f,
Konkurs Teatralny - II m. Studio "Przebieralnia"
II m. N. Kowalik i A. Krasnodębska z kl. 3c

Konkursy plastyczne:
Dzielnicowy konkurs plastyczny "W tajemniczym świecie przyrody - Jesienne dary natury" zorganizowany przez OPP Nr 4
I miejsce - Z. Gaj, kl. IID, W. Zachwatowicz, kl. IC,
II miejsce - Z. Klimek, kl. IC,
III miejsce - N. Radziwonowicz, kl. IA,
wyróżnienie - P. Piętka, kl. IC

Praski Konkurs Patriotyczny "Moje miejsce, mój świat" zorganizowany przez 72 LO im. J. Jasińskiego:

I miejsce - A. Łukieńczuk, kl. IIIF,
II miejsce - J. Tomczak, kl. IB,
III miejsce - J. Kosakowska, kl. IID,
wyróżnienia - A. Wiśniewska kl. IIC, E. Szpura kl. IB
Dzielnicowy konkurs plastyczny w ramach "Lekcji Katyńskiej" zorganizowany przez Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi nr 22 w Warszawie:
II miejsce -A. Lipińska, kl. IIF, wyróżnienie -Z. Klimek. kl. IC
Dzielnicowy konkurs "Magiczne święta Bożego Narodzenia - Szopka Bożonarodzeniowa" zorganizowany przez OPP Nr 4 w Warszawie:
I miejsca - A. Izdebska, kl. II B, E. Szpura, kl. I B, Z. Klimek, kl. IC,
II miejsce - N. Sarzyńska, kl. I C
Warszawski Konkursu Młodych Artystów FAI zorganizowany przez Bemowskie Centrum Kultury:
Laureatka Finału Ogólnopolskiego - E. Szpura kl. IB, Laureatka Finału Warszawskiego - P. Bolesta kl. III
Dzielnicowy konkurs plastyczny "Wielkanoc 2012" zorganizowany przez Ognisko Pracy Pozaszkolnej nr 2 w Warszawie ul. Nobla 18/26:
wyróżnienie - J. Lasota kl. IB
Warszawski konkurs plastyczny X Jubileuszowej Edycji Wolskiego Konkursu "Warszawa da się lubić " zorganizowany przez G 48 w Warszawie:
II miejsce -Z. Klimek kl IC, III miejsce-A. Wierzbicka kl. IID
Dzielnicowy Festiwal "Rozwiń Talent!" zorganizowany przez Centrum Promocji Kultury w Dzielnicy Praga Południe m. st. Warszawy:
I miejsce - A. Wiechetek kl. IE,
II miejsce - W. Kołodziejski kl. IIB,
wyróżnienie - Z. Gaj kl. Kl.IID.
XXI Międzynarodowy Konkurs "Moja zabawka" zorganizowany przez MDK "Ochota" nagroda Ł. Słomiński, kl. IIID,
wyróżnienia: E. Szpura - kl. IB, P. Bolesta - kl. IIID, P. Wolski - kl. IIIE
Warszawski konkurs plastyczny "Promocja Młodych Talentów" zorganizowany przez Stołeczne Centrum Edukacji Kulturalnej w Warszawie:
wyróżnienie udziałem w wystawie - Jan Tomczak kl. IB

Konkursy szkolne:
Omnibusami przedmiotów matematyczno - przyrodniczych zostali:
Klasy 1 E. Szpura kl. 1b, Klasy 2 A. Wiśniewska kl. 2c, Klasy 3 T. Binkiewicz kl. 3c
Omnibusami przedmiotów humanistycznych zostali:
Klasy 1 M. Borucki z kl. 1e, Klasy 2 A. Wiśniewska kl. 2c i Kamila Jóźków z kl. 2f

OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE
W sportowym współzawodnictwie Gimnazjów Dzielnicy Praga Płd. w r. szk. 2011/2012 Warszawskiej Olimpiady Młodzieży nasza szkoła zajęła III miejsce (dziewczęta IV m. chłopcy I m.).
Poszczególne osiągnięcia przedstawiają się następująco:

DZIEWCZĘTA
Lekkoatletyka - III m w dzielnicy;
Sztafety przełajowe - III m w dzielnicy;
Piłka nożna - II m w dzielnicy;
Piłka ręczna - II m w dzielnicy
Grupa młodsza - klasy I-II
Koszykówka - III m w dzielnicy;
Unihokej - I m w dzielnicy;
Tenis stołowy - II m w dzielnicy;
Piłka siatkowa - I m w dzielnicy,
IV miejsce w Mistrzostwach Warszawy

CHŁOPCY
Biegi przełajowe III m w dzielnicy (sześciu uczniów reprezentowało Pragę Południe w Mistrzostwach Warszawy)