Laureatem konkursu polonistycznego został ucz. kl. 3a Łukasz Siemaszko.
Finaliści konk. przedmiotowych:
Marek Żukowski -kl. 3e i Patryk Spalik - kl. 3a z WOS-u
Ewelina Kassner - kl. 3f z geografii
Maciej Lipiński i Łukasz Siemaszko - kl. 3a z historii
Klaudia Lubak - kl. 3a z religii
Międzynarodowy Konkurs " Kangur Matematyczny" - 4 uczniów uzyskało wyróżnienia.
Są to:
Chór "Polihymnia" zajął II m. w woj. mazowieckim w XXVII Ogółnopolskim Konkursie Chórów a Capella Dzieci i Młodzieży.
W VI Warszawskim Festiwalu Dziecięcej i Młodzieżowej Twórczości Artystycznej " Asteriada" - II m. zajęła Aleksandra Pogońska z kl. III f.
W VIII Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim i Poezji Śpiewanej Kamil Banasiak z kl. 2e zajął I m. i zdobył tzw. "Złotą Lirę".
W XXX Konkursie Recytatorskim "Warszawska Syrenka"Kamil Banasiak zajął III m. w eliminacjach dzielnicowych.
W XII Warszawskim Konkursie "Mikrofon 2007" Mateusz Mędrala z kl. Ib zajął II m. w kategorii kibordu.
W Mistrzostwach W-wy Szkolnych Zespołów Tanecznych IV m. zajął zespół Cheerleaders prowadzony przez p. I.Sznabel, a w Międzynarodowym Turnieju Szkolnych Zespołów Cheerleders - III m.
Konkursy plastyczne:
Dzielnicowy Konkurs Plastyczny i Multimedialny "Patroni naszych ulic":
Urszula Bogucka i Joanna Ślązak z kl. IIIf - wyróżnienia za plakaty, Aleksandra Pogońska kl. IIIf - III m. za plakat. Dorota Rydzik i Ewa Kacprzyk z kl. IIIf - wyróżnienia za prezentację multimedialną.
Dzielnicowy Konkurs Plastyczny "Magiczny świat przyrody":
Luiza Petrykowska z kl. IIIa i Monika Niedzielska z kl. IIIf - wyróżnienia.
Dzielnicowy Konkurs Plastyczny "Barwy Wielkanocy - ozdoby świąteczne":
Sylwia Kostka kl. IIIb - I m. i Wojciech Szymański kl.IIb - II m.
Warszawski Konkurs Fotograficzny" Warszawa jakiej nie znamy":
Udział w wystawie wzięli: Krzysztof Tokarski kl.IIId, Emilia Nowakowska i Urszula Bogucka z kl.IIIf.
Międzynarodowy Konkurs " Kangur Matematyczny" - 4 uczniów uzyskało wyróżnienia. Są to: Martyna i Maciej Zagórscy i Łukasz Siemaszko z kl. IIIa, Ślązak Małgorzata z kl. II c.
Konkursy Dzielnicowe:
Dzielnicowy Konkurs Ortograficzny - Maciej Lipiński z kl. IIIa zajął III m.
Dzielnicowy Konkurs Katyński "Polegli na nieludzkiej ziemi..." -Rafał Kulisiewicz z kl. IIe zajął II m. w kategorii "Film".
Praski Konkurs Poezji Patriotycznej i Obywatelskiej - Dominika Dzięcioł z kl. II c wyróżnienie.
Konkurs Literacko - Poetycki "Krajobraz Pejzażu Polskiego" - Magdalena Górajek kl. I b wyróżnienie.
Międzyszkolny Konkurs j. ang.-(przyg. P.Ptaszyńska) udział wzięło 75 ucz. do II etapu zakwalifikowało się 8 ucz., I m - Łukasz Siemaszko
Turniej j. ang. dla gimnazjów praskich (org. Przez Britisch School)- w II etapie szkołe reprezentowali: K. Gościńska, Ł. Siemaszko i P. Śnitko
Sprachdoktor -ogólnopolski konkurs j. niemieckiego - Magda Górajek z kl. 1b III m. ( XI m. w woj.)
Konkursy szkolne:
Szkolny Konkurs "Omnibus Humanistyczny" -
Klasy I: Magda Górajek z kl. Ib
Klasy II: Kamil Banasiak z kl. Iie
Klasy III: Marek Żukowski z kl. IIIe
Omnibus przedmiotów matematyczno - przyrodniczych:
Klasy I: Paweł Sienkiewicz z kl. If
Klasy II: Arkadiusz Sikora z kl. IIb
Klasy III: Łukasz Siemaszko i Michał Muck z kl. IIIa.
Szkolny turniej dla klas trzecich "Wokół Quo Vadis" ( I m. kl. 3a, II m. kl. 3b i 3c, III m. kl. IIId) i dla klas drugich "Wokół "Pana Tadeusza" ( I m. kl. 2b, II m. kl. 2c i 2e)
Konkurs "Polskie pieśni hymniczne"
Konkurs multimedialny "Stan wojenny a prawa człowieka"-
Przegląd Przedstawień Teatralnych w języku angielskim
Szkolny konkurs talentów muzycznych "Nutka poliglotka" (org. p.B. Jasińska-Sroka i p. Dorota Mazur) - nagrodę specjalną Grand Prix zdobyła Aleksandra Pogońska z kl. 3f .
Konkurs literacki "Przodek mojej rodziny" - I m. Staś Paderewski z kl. I b, II m. Magdalena Górajek z kl. I b.
Szkolny Turniej Tańca (przyg. przez p.Miazgę i p.Sznabel)
Szkolny konkurs wiedzy o sporcie
Szkolny turniej "Savoire-vivre,u"(prowadzony przez p.G.Domagałę)
Przeprowadzony został Szkolny Konkursu Wiedzy o Patronie- I. J. Paderewskim na poziomie klas:
I - pod hasłem "Dwie pasje I.J.Paderewskiego",
II - pod hasłem "I.J.Paderewski wykonawcą i wydawcą "Dzieł wszystkich Chopina"
III - pod hasłem "Sercem Polak- Obywatel Świata".
Osiągnięcia sportowe:
Dziewczęta:
1.Biegi przełajowe - 3 zawodniczki reprezentowały Pragę Płd. w finałach WOM
2.Piłka nożna - I m.
3.Koszykówka - III m.
4.Siatkówka - I m.
5.Unihokej - II m. grupa młodsza i IV m. grupa starsza
6.Tenis stołowy - I m. gr. młodsza i II m. gr. starsza
7.Dwubój nowoczesny - III m.
8.Badminton - II m. gr. starsza i III m. gr. młodsza
9.Lekka atletyka- Karolina Cwyl zajęła IV m. w Mistrzostwach Warszawy w biegu na 100 m i reprezentowała Warszawę na Mistrzostwach Mazowsza.
Chłopcy:
1.Biegi przełajowe - II m. w Mistrzostwach Dzielnicy - 7 zawodników reprezentowało Pragę Płd. w finale WOM
2.Lekkoatletyka - IV m. w Mistrzostwach Dzielnicy - 4 zawodnikow reprezentowało Pragę Płd. w finałach WOM
3.Piłka nożna - II m. gr. młodsza i IV m. gr. starsza
4.Siatkówka - I m.
5.Unihokej - I m. gr. młodsza
6.Badminton - II m.
7.Tenis stołowy - I m. gr. młodsza i III m. gr. starsza
Reprezentanci naszej szkoły, którzy zdobyli I m. w Mistrzostwach Dzielnicy reprezentowali Pragę Płd. w finałach WOM.
W ogólnym rankingu gimnazjów Pragi Płd. szkoła zajęła IV m. - ustępując tylko gimnazjom sportowym ( dziewczęta III m., a chłopcy IV m.)
W konkursie nauczycieli "Nauczyciel Roku Pragi Płd. p. Katarzyna Miazga zajęła III m., a p. Ireneusz Urbaniak IV m.